Ak Parti Çan 6.Olağan Kongresi Gerçekleşti
Ak Parti Çan 6.Olağan Kongresi Gerçekleşti
Tarih: 28.8.2017 19:05:28

AK PARTİ 6.OLAĞAN KONGRESİ YAPILDI

Ak Parti Çan İlçe Teşkilatı 6.Kongresi´ni gerçekleştirdi. Başkan yeniden Murat Okan oldu.

Sadece yönetimde değişiklik yapan partililer “Metal yorgunluğu olanları kenara alalım, gençlerimizin önünü açalım” dedi.

Törene Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AkParti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AkParti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Terzialan Belde Başkanı Tuncay Göymen, STK Yöneticileri ve partililer katıldı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Siz (CHP) 12 seçimdir AK Parti´nin Recep Tayyip Erdoğan´ın karşısında eziliyor olabilirsiniz, sandıktan mağlup çıkıyor olabilirsiniz ama kardeşim çalışın millete dokunun, onun hassasiyetlerini nazara alarak siyaset yapın, millete proje üretin, ona bir plan sunun onun mefkuresini ve ufkunu paylaşın"dedi.

Çavuşoğlu, partisinin Çan İlçe Başkanlığı´nın 6. Olağan Kongresi´nde yaptığı konuşmada, dün 26 Malazgirt´te olduklarını hatırlattı.

Orada tekrar o ruh iklimini o gönül erlerinin dünyaya bakış felsefesini kendilerine bir yol haritası olarak çizdiklerini belirten Çavuşoğlu, şöyle konuştu: 

"Geçmişimizden ders alarak geçmişimizden ders alarak geleceğimizi inşa etmek için orada hep beraber olduk. Büyük zaferin emrinin verildiği tarih 26 Ağustos´tur. Gazi Mustafa Kemal de esasen 26 Ağustos´ta bu emri verirken Malazgirt Zaferi´nin tarihini kendisine rol alarak yapmış ve o ruh iklimini o mücadele ruhunu Kurtuluş Savaşı sırasında yaşatmak için böyle bir tercihte bulunmuştur. Ama gel gelelim ki bugün Gazi Mustafa Kemal´in partisi olduğunu ileri sürenlerin onun bu ruh dünyasından onun bu Türkiye sevdasından onun bu millete olan aşkından hiçbir haberi yok. Onların bu milletle bağı kopuk, bu milletle rabıtası yok bu milletle ilgili hiçbir hassasiyeti bulunmuyor."

Onların tek düşüncesinin Recep Tayyip Erdoğan´ın şahsında buluşan düşmanlığı Türkiye düşmanlığın evirmek ve batı kapılarında Türkiye´yi şikayet etmekten ibaret olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu şöyle devam etti: 

"Gerçekten Türkiye maalasef bu yönden çok talihsiz ve şansız. Kurucu iradenin partisi olduğunu ileri süren Cumhuriyet Halk Partisi´nin yöneticileri maalesef o ruhu unutmuş illegal bir takım örgütlerle kol kola girmiş Türkiye düşmanı devletlerle omuz omuza yürümeye başlamıştır bu gerçekten çok üzücü. İnsan bazen düşündüğü zaman bunu hazmedemiyor. Siz 12 seçimdir AK Parti´nin Recep Tayyip Erdoğan´ın karşısında eziliyor olabilirsiniz, sandıktan mağlup çıkıyor olabilirsiniz ama kardeşim çalışın millete dokunun, onun hassasiyetlerini nazara alarak siyaset yapın, millete proje üretin, ona bir plan sunun onun mefkuresini ve ufkunu paylaşın. Mutlaka millet o zaman size teveccüh gösterir ama yok siz Recep Tayyip Erdoğan´ın millete olan sevdasını ve milletin ona duyduğu güveni hazmedemez ve bunu çekemez de ona olan düşmanlığınızı Türkiye düşmanlığıyla adeta örtüştürerek hareket ederseniz bu milletin nazarında hiç itibarınız olmaz, hiçbir sandıktan da galip gelemezsiniz bunu da böyle bilmeniz gerekir. Maalesef durum bu. Gerçekten bazen Ana Muhalefet Partisinin liderini dilimize dolamış olmakla ben düşünüyorum iyi mi yapıyoruz, kötü mü yapıyoruz diye. Çünkü adamın çokça adını zikretmek de işine gelebiliyor olabilir açıkçası. Baktığımız zaman, yapılan işleri gördüğümüz zaman" hakikatten hayal kırıklığı yaşıyoruz."

Türkiye´nin 80 milyonluk bir ülke olduğunu anımsatan Çavuşoğlu, "Bu ülke artık ayağa kalkmış durumda. Türkiye hala birileri tarafından diz çökertilmeye çalışılıyor olabilir. Hala ensesine vurularak ağzındaki lokmasına alınmaya çalışılıyor olabilir. Ama artık o günler geçti. Eski Türkiye eskide kaldı. Artık yeni Türkiyehızla kuruluyor, inşa ediliyor. Ama Türkiye´yi kurmak için AK Parti olarak, bizler olarak, Recep Tayyip Erdoğan´ın liderliğinde olan bir parti olarak milletimizin daime desteğine, milletimizin daime varlığına muhtacız. Onun için biz onlara uzak kalırsak gözden ırak gönülden de ırak olur denir. Her daim halkımızla, onlarla yan yana beraber olmak durumundayız." ifadelerini kullandı.

"Siz olmazsanız biz yokuz, biz olmazsak siz yoksunuz." diyen Hakan Çavuşoğlu, "Hepimizin ortak paydası güçlü bir Türkiye, gelecek nesillere müreffeh, gelişmiş ve standartları yükselmiş bir Türkiye bırakmak olmalıdır. Bizdeki görevler araçtır. Neyin aracıdır? millete hizmetkar olmanın aracıdır. Millete hizmet etmenin aracıdır." dedi.

Çavuşoğlu, Çanakkale´nin geçilmez kılınan, ecdat ile iftihar edilen bir şehir olduğunu söyledi.

Vatan savunmasında hayatını kaybeden 253 bin şehidin Çanakkale´nin bağrında yattığını hatırlatan Çavuşoğlu, "Bugün orada bir tiyatro sahneleniyor. Orada bir mizansen var. Güya orada Adalet Kurultayı var. Adalet önce erdemi gerektirir. Adalet önce hata yaptığında özürü gerektirir. Adalet önce memlekete sevdalı olmayı gerektirir. Adalet önce insanı kucaklamayı gerektirir. Ama bunları görebiliyormuyuz? Nerde, göremiyoruz. Özür de bir erdemdir." şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, siyaset ciddi bir iş olduğunu belirterek, siyasetin karakter sahibi insanların yaptığı bir iş olduğunu anlattı.

Bir yerde yalan ve yanılgı varsa çıkıp özür dilenmesi gerektiğini dile getiren Çavuşoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Bir kişinin hakkı da olsa, bir kişinin hukuku da olsa özür dileyeceksin. Bu erdemi göstereceksin. Ama böyle bir şey yok. Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığımız bunlarla bir sözleşme imzalamış. ve alan başkanlığının da bir kurallar silsilesi var. O silsilede de bazı hususlar var. Bakıyoruz ki bu kuralların hiçbirine riayet edilmemiş. Yine inkar, ya bir özür dile. Gözden kaçırmışız de, bunlarla ilgili işlem başlattık de, tasvip etmiyoruz de. Niye yalanlıyorsun? Niye inkar ediyorsun be kardeşim."

Dedi.

Sözü alan Bülent TURAN ise;

CHP´nin Çanakkale´deki Adalet Kurultayı´nın yapıldığı kamp alanında vahim bir tablo çizdiğini söyledi.

Dün Adalet Kurultayı´nın yapıldığı Kocadere Köyü kamp alanındaki görüntü ve fotoğrafların mekanın manevi kimliğine saygısızlık olduğunu ifade eden Turan, "Orası Tarihi Alan Başkanlığına ait bir alan. Şehitliğimiz orada büyük bir alan. İçerisinde cephanelikler, cepheler, camiler, hastaneler olan büyük bir alan. O alan içerisine insan girdiği zaman ayrı bir ruh dünyasına kapılır" diye konuştu.

Turan, orada Anzak´ların bile törenlerinde şehitlere, kendi ölülerine saygılarından dolayı içki içmediklerini, olağanüstü eğlence yapmadıklarını ve bölgenin manevi kimliğinden ders aldıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

  • "Çok vahimdir ki FETÖ haricinde bir gündemi olmayan CHP toplantısında dün bir rezalete şahitlik ettik. Burada arkadaşlarımızın bize gönderdiği görüntülerde gördük ki vahim bir tablo var. Şehitlik yok, Alan Başkanlığı yok adeta bir gece kulübü edasında içkiler danslar ve gece görüntüleri var. Kimin ne içtiği bizim işimiz değil ama orası mekan hakkı olan bir yer, mekan hatırası olan bir yer. Seyit Çavuş´un, Yahya Çavuş´un, Mustafa Kemal´in gazi olduğu yer."

"CHP´nin kimliğine yakışabilir..."

Burada bu tür eğlencelerin durdurulması gerektiği kanaatinde olduklarını dile getiren Turan, şunları kaydetti:

  • "CHP´nin kimliğine yakışabilir ama bu ülkenin kimliğine, Anadolu insanının kimliğine yakışan bir tablo değildir. Bugün Bülent Tezcan´ın açıklamalarını gördük, vahim bir edayla adeta topu taca atan bir yaklaşım. ´Orada görüntü var mı yok mu belli değil´ diyor. Hayır bu masalar Sarıyer Belediyesinin masaları bu görüntüler tam Alan Başkanlığı´nın ortasında. Kocadere Şehitliği´nin bulunduğu yere 2 kilometre bir alanda her tarafta şehit mezarlığının olduğu hastanenin olduğu yerde. Kocadere biliyorsunuz şehitlik içinde ayrı bir yerdir. Hastane bölgesidir her tarafın şehitleri vardır orada. En yakın şehitliğin anıtının olduğu yer 2 kilometre kadardır. Dolayısıyla bu görüntüler kendi kamp alanında yapılandır. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi arkada çadırların olduğu mekanlar. Bu yakışmadı CHP´ye, bu yakışmadı bu topluma. Ben bunların topu taca atma yerine özür dilemelerini bekliyorum. ´Biz şehitlere layık olamadık, biz Çanakkale ruhunu anlayamadık yanlış yaptık´ demelerini bekliyordum. CHP´nin Anadolu insanının kendi ruhuyla bağdaşmadığını, paslaşmadığını, bundan beslenmediğini biliyoruz."

 

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ konuşmasında ana muhalefet partisi CHP´nin Çanakkale Eceabat ilçesi Kocadere kamp alanında yaptığı adalet kurultayında ilk gün akşamı basına yansıyan içkili fotoğraflara sert tepki gösterdi,
Karadağ kimsenin ne içtiği hiç önemli değil ama nerede içtiği toplum kuralları açısından önemlidir, ilk gün sabah şehitlerimiz için yasin-i şerif okutan CHP akşam ise aynı alanda, yani 253 bin şehidin yattığı o aziz topraklarda alkol partileri yapıp oyun havaları ile şehitlerimize saygısızlık ediyor ifadelerini kullandı.
Karadağ açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi;
Maalesef adalet kurultayı adalet rezaletine dönüşmüştür,
İlk gün şehitlerimiz için okutulan yasin-i şerif ve aziz şehitlerimizin huzurundayız diye yapılan uyarılar bizleri umutlandırmışken ilk günün akşamında yerel ve ulusal basına yansıyan fotoğraflar bizleri adeta şoke etmiştir,
CHP eğer bu kurultayı çalgı çengi için ,alkol almak amacıyla yaptıysa Çanakkale ´nin Gelibolu yarımadası bu etkinlik için hiçte uygun bir yer değildir.Orada 253 bin vatan evladı yatmaktadır, oralar hala kan kokmaktadır,oralar bizler için kutsaldır.
CHP´nin ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu´nun acilen bu konuya bir çözüm bulması gerekmektedir.Gerekiyorsa bu rezaletten dolayı amacından sapan bu kurultay iptal edilmelidir,
Adalet yürüyüşünde terör örgütü ile kol kola yürüyenler adalet kurultayında da şehitlerimize saygısızlık etmektedirler,
Çanakkale toprakları bu rezaletin yaşanacağı topraklar değildir.
İfadelerini kullandı.

/resimler/2017-8/28/1907061207353.jpg/resimler/2017-8/28/1907221207667.jpg/resimler/2017-8/28/1907308864155.jpg/resimler/2017-8/28/1907408395505.jpg/resimler/2017-8/28/1908578553268.jpg/resimler/2017-8/28/1909315116409.jpg/resimler/2017-8/28/1910374961517.jpgKaynak:

Anahtar Kelimeler: Parti Olağan Kongresi Gerçekleşti
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Çanakkale´de Uyuşturucu Operasyonu
Çanakkale´de Uyuşturucu Operasyonu
Çanakkale´nin Ayvacık ilçesine bağlı Kösedere köyündeki iki evde 23 kök kenevir ile 100 gram kubar esrar ele geçirildi.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı´nın makam aracı 2015 Yılında Diyarbakır´da şehit olan Kıdemli Başçavuş Mehmet Albay´ın oğlu Ali Emir Albay´ın sünnet arabası oldu.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı´nın makam aracı 2015 Yılında Diyarbakır´da şehit olan Kıdemli Başçavuş Mehmet Albay´ın oğlu Ali Emir Albay´ın sünnet arabası oldu.
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı´nın makam aracı 2015 Yılında Diyarbakır´da şehit olan Kıdemli Başçavuş Mehmet Albay´ın oğlu Ali Emir Albay´ın sünnet arabası oldu.
Çan Belediyesi Çan´ı bayrama hazırladı
Çan Belediyesi Çan´ı bayrama hazırladı
Çan Belediyesi Çan´ı bayrama hazırladı
Tatilciler akın etti, trafik çilesi başladı
Tatilciler akın etti, trafik çilesi başladı
10 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların oluşturdukları yoğunluk sebebiyle Çanakkale´de trafik adeta felç oldu.Çanakkale´de bugün öğle saatlerinde başlayan arabalı...
Ramazan Demir Hoca Hac Kafilesi Yola Çıktı
Ramazan Demir Hoca Hac Kafilesi Yola Çıktı
Ramazan Demir Hoca Hac Kafilesi Yola Çıktı
TRAFIK KAZASI CAN ALDI
TRAFIK KAZASI CAN ALDI
Şahin Kücükçelik geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti
Önerler Giyim İftar Yemeği ile Nefise Öner´in Yedi Hayrı Gerçekleştirildi
Önerler Giyim İftar Yemeği ile Nefise Öner´in Yedi Hayrı Gerçekleştirildi
Önerler Giyim İftar Yemeği Gerçekleştirdi
KÖPRÜDEN UÇAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
KÖPRÜDEN UÇAN ARAÇTAN SAĞ ÇIKTILAR
Köpeğe Çarpmamak İçin Köprüden Uçtular
İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan Vefa İftarına Katıldı...
İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan Vefa İftarına Katıldı...
AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen vefa iftarına katıldı.
Biga´da Çalınan Hayvanlar Otlatılırken Bulundu...
Biga´da Çalınan Hayvanlar Otlatılırken Bulundu...
Çanakkale´nin Biga ilçesinde çalınan 48 adet küçükbaş hayvan, jandarmanın titiz çalışmaları sonucu Balıkesir´in Altıeylül ilçesi Dereköy köyünde merada otlatılırken bulundu.
Başbakanlıktan ´1915 Çanakkale Köprüsü´ Genelgesi...
Başbakanlıktan ´1915 Çanakkale Köprüsü´ Genelgesi...
Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelge, Karayolları Genel Müdürlüğünce (KGM) ihalesi yapılan "Kınalı-Tekirdağ- Çanakkale- Savaştepe Otoyolu, Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Kesimi Projesi" işlerinin belirlenen süre içerisinde tamamlanabilmesi için alınan yeni tedbirleri içeriyor.
VAİZ MUSTAFA SOKAK 5. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
VAİZ MUSTAFA SOKAK 5. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
VAİZ MUSTAFA SOKAK 5. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
Çanakkale Belediyesine Üniversite Sporları Federasyonu´ndan Plaket
Çanakkale Belediyesine Üniversite Sporları Federasyonu´ndan Plaket
Türkiye Basketbol Federasyonu Çanakkale İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu ve Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu temsilcisi Okan Üniversitesi Spor Müdürü Faruk Güneş, Belediye Başkanvekili Bilge Şimşek´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Orhan TAVLI, Ezine İlçesinde Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi
Vali Orhan TAVLI, Ezine İlçesinde Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi
Vali Orhan TAVLI ve eşi Ayşe TAVLI Ezine Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
2 Milyon Solucanla Ayda 3 Ton Organik Gübre Üretiyor
2 Milyon Solucanla Ayda 3 Ton Organik Gübre Üretiyor
Çanakkale´de Kırmızı Kaliforniya solucanlarının dışkısından organik gübre üreten Murat Belen, 1 yıl önce 100 bin solucanla başladığı tesislerinde şu an 2 milyon solucanın olduğunu belirtti. Belen´in aylık geliri ise 9 bin TL´yi buluyor.
Ve tatil başladı
Ve tatil başladı
19.09.2016 Pazartesi günü başlayan 2016-2017 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle karnelerin dağıtılmasıyla nihayete erdi.
Cumhuriyet Meydanı´nda İftar Sofrası
Cumhuriyet Meydanı´nda İftar Sofrası
Biga Belediyesi tarafından mahallelerde gerçekleştirilen geleneksel iftar yemekleri devam ediyor.
Yeni Yasa Zeytin Üretiminin Sonu Olacak
Yeni Yasa Zeytin Üretiminin Sonu Olacak
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´nın, üretim ve yatırımın önündeki engelleri kaldırmayı hedefleyen “Üretim Reform Paketi Kanun Tasarısı Taslağı”nda zeytincilik yasasının değiştirilmek istenmesini eleştirdi.
Çtso´da Mayıs ayı çelik kaynakçı sınavları tamamlandı
Çtso´da Mayıs ayı çelik kaynakçı sınavları tamamlandı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga ve Çan ilçelerinde Çelik Kaynakçı sınavlarını gerçekleştirdi
ÇANAKKALE´DE FETÖPDY YAPILANMASINA BÜYÜK DARBE
ÇANAKKALE´DE FETÖPDY YAPILANMASINA BÜYÜK DARBE
Çanakkale´de Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasına büyük darbe vuruldu. 530 kişi tutuklanırken, 2 bin 754 kişi hakkında da şüpheli sıfatı ile tahkikat yürütülüyor.
ESKİ AYAKKABILARI TAMİR EDEREK MUHTAÇLARA DAĞITIYOR
ESKİ AYAKKABILARI TAMİR EDEREK MUHTAÇLARA DAĞITIYOR
1970´den Beri Ayakkabı Tamir Ediyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:15 06:54 13:17 16:43 19:21 20:47
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur ve hapşırırken gözlerinizi açmak imkansızdır.

Bunları Biliyor Muydunuz?
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları