ÇAN FEN LİSESİ 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında 27 Nisan Perşembe günü saat: 13.30´da Çan Fen Lisesi´nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.
Tarih: 27.4.2017 17:42:29

Bilim Fuarı açılışına Çan İlçe Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarda Temsilciler, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Çevre Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çan Fen Lisesi Müdürü Murat Karagöz yaptığı konuşmasında; “TÜBİTAK´ın desteğiyle bu sene 2´incisini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı´nın açılışını gerçekleştirecek olmanın mutluluğu içindeyiz. Bilim Fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.

Bu yıl TÜBİTAK tarafından okulların proje sayıları 20 ile sınırlandırılmıştır.

Bu amaç doğrultusunda okulumuzda fizik alanında 2, kimya alanında 5, biyoloji alanında 9, matematik alanında 3, tarih alanında 1, edebiyat alanında 2, ikisi yedek olmak üzere toplam 22 proje, 60 öğrencimiz 8 danışman öğretmen nezaretinde hazırlanmıştır. Öğrencilerin büyük emek vererek hazırlamış olduğu Bilim Fuarı projelerinin hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize şükranlarımı sunarım” dedi.

Daha sonra Çan İlçe Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz eşliğindeki misafirler öğrencilerin hazırlamış olduğu projeleri inceleyerek öğrencilerden bilgi aldılar. İlginç projelere ev sahipliği yapan Bilim Fuar´ı 28 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek. 

/resimler/2017-4/27/1750585486955.jpg

 

/resimler/2017-4/27/1751186893626.jpg

/resimler/2017-4/27/1751383456495.jpg

/resimler/2017-4/27/1753393771367.jpg

/resimler/2017-4/27/1755252679730.jpg
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Nobel Ödüllü Bilim Adamı Çanakkale´ye Gelecek
Nobel Ödüllü Bilim Adamı Çanakkale´ye Gelecek
İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi 2015 Nobel Kimya ödülünün “DNA onarımının mekanistik çalışmaları” alanında verilen ödülü kazanan üç bilim adamından birisi olan Prof.Dr. Aziz Sancar Çanakkale´ye gelecek.
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Matem Bir Arada
Bilim Fuarı ve Matem Bir Arada
SOMA Faciasını Unutmadılar Siyah Kurdele Taktılar
Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay “Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay “Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
“Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
Yerel Basın Ağı Dağında
Yerel Basın Ağı Dağında
Yerel Basın Olay Yerini İnceledi
Sitemiz Yenilendi
Sitemiz Yenilendi
Çan'da ilklerin öncüsü olan online gazetemiz gazetecan.com için 2006 yılından bu yana kullandığımız tasarımı, çağın gereklerine uygun olarak yeniledik.
Doç. Dr. Fatih Algı’ nın Cost Projesine Tübitak’ tan Destek
Doç. Dr. Fatih Algı’ nın Cost Projesine Tübitak’ tan Destek
Avrupa Bilim ve Teknoloji İşbirliği (COST) kapsamında yeni nesil supramoleküler yapıların, optik ve elektronik malzemelerin tasarımı ve geliştirilmesine yönelik olarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Algı tarafından hazırlanan COST projesine TÜBİTAK tarafından destek verileceği bildirildi.
Girişimci Harekatın İlk Toplantısı Çanakkalede
Girişimci Harekatın İlk Toplantısı Çanakkalede
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Elemanı Hikmet Yurteri ve Türkiye İhraçatçılar Meclisi Onursal Başkanı Oğuz Satıcı'nın Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunu kurma vizyonuyla yola çıktığı, Girişimci Harekatıın ilk toplantısı Çanakkale Park Yeşil'de gerçekleştirildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.9039
EURO
4.8103
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur ve hapşırırken gözlerinizi açmak imkansızdır.

Bunları Biliyor Muydunuz?
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları