Nobel Ödüllü Bilim Adamı Çanakkale´ye Gelecek
İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi 2015 Nobel Kimya ödülünün “DNA onarımının mekanistik çalışmaları” alanında verilen ödülü kazanan üç bilim adamından birisi olan Prof.Dr. Aziz Sancar Çanakkale´ye gelecek.
Tarih: 29.12.2017 17:58:46

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) meclis toplantısında Çanakkale´nin tanıtılmasının yanı sıra çeşitli alanlarda Çanakkaleli iş adamlarının da bilgilenmesi amacıyla her meclis toplantısında alanının uzmanı olan kişilerin konuşmacı olarak davet edilmesine karar verildi. ÇTSO Aralık ayı toplantısında gündem dışı söz alan işadamı Armağan Aydeğer, bilim, sanayi ve teknolojideki gelişmeleri Çanakkaleli iş adamlarının yakından takip etmesi ve rekabette avantaj sağlamalarının yanı sıra Çanakkale´nin tanıtımı açısından da alanının uzman kişilerinin Çanakkale´ye davet edilmesini önerdi.

 

Aynı zamanda ÇATOD Derneğinin de Yönetim Kuruluşu Başkanı olan Armağan Aydeğer; Çanakkale´nin tanıtımı da düşünülerek marka isimlerin konuk olarak davet edilmesini bunlardan birisinin de 2015 yılı Fizik alanında Nobel Ödülünü kazanan Prof.Dr. Aziz Sancar olmasını önerdi.

 

18 MART TÖRENLERİNE DAVET EDİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

 

ÇATOD Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Aydeğer´in önerisine ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay´dan da destek geldi. Davet edilecek konukların sadece Çanakkale´yi değil ÇTSO üyelerine hitap etmesinin de önemli olduğunu belirten Meclis Başkanı Osman Okyay; “Armağan Aydeğer arkadaşımızın önerisini çok önemli buluyorum. Nobel Ödüllü bilim adamımız Sayın Azzi Sancar´ı 18 Mart Törenleri için Çanakkale´ye davet edelim. Törenlerin ardından odamız üyeleri ile buluşmasını sağlar, bir konuşma yapmasını isteriz” dedi. Meclis Başkanı Osman Okyay gerekli yazışmaların yapılması ve Aziz Sancar´ın 18 Mart Törenlerinde Çanakkale´ye davet edilerek ağırlanması için ÇTSO Genel Sekreterliğinin kısa sürede harekete geçeceğini belirtti.

kaynak:www.aynalipazar.com
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇAN FEN LİSESİ 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
ÇAN FEN LİSESİ 4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında 27 Nisan Perşembe günü saat: 13.30´da Çan Fen Lisesi´nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Çan Fen Lisesi Bilim Fuarı Açıldı
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Resim Sergisi Bir Arada
Bilim Fuarı ve Matem Bir Arada
Bilim Fuarı ve Matem Bir Arada
SOMA Faciasını Unutmadılar Siyah Kurdele Taktılar
Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay “Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
Kale Grubu Başkan Yardımcısı Osman Okyay “Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
“Hayalimiz Türk Uçağını Yapmak”
Yerel Basın Ağı Dağında
Yerel Basın Ağı Dağında
Yerel Basın Olay Yerini İnceledi
Sitemiz Yenilendi
Sitemiz Yenilendi
Çan'da ilklerin öncüsü olan online gazetemiz gazetecan.com için 2006 yılından bu yana kullandığımız tasarımı, çağın gereklerine uygun olarak yeniledik.
Doç. Dr. Fatih Algı’ nın Cost Projesine Tübitak’ tan Destek
Doç. Dr. Fatih Algı’ nın Cost Projesine Tübitak’ tan Destek
Avrupa Bilim ve Teknoloji İşbirliği (COST) kapsamında yeni nesil supramoleküler yapıların, optik ve elektronik malzemelerin tasarımı ve geliştirilmesine yönelik olarak, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Algı tarafından hazırlanan COST projesine TÜBİTAK tarafından destek verileceği bildirildi.
Girişimci Harekatın İlk Toplantısı Çanakkalede
Girişimci Harekatın İlk Toplantısı Çanakkalede
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Elemanı Hikmet Yurteri ve Türkiye İhraçatçılar Meclisi Onursal Başkanı Oğuz Satıcı'nın Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşunu kurma vizyonuyla yola çıktığı, Girişimci Harekatıın ilk toplantısı Çanakkale Park Yeşil'de gerçekleştirildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
3.9039
EURO
4.8103
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Çakmak kibritten önce bulunmuştur. -Kıta isimlerinin hepsi aynı harfle başlayıp aynı harfle biter. -Bilardo topu, sıkıştırılmış kağıttan yapılır.

Bunları Biliyor Muydunuz? 4
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları